Cost management

Hlad po investičních projektech sílí. Pozice dodavatelů staveb je silnější než kdy jindy. Situace na trhu se odráží i na cenách stavebních prací a materiálů - rok od roku neustále rostou. Opatřete si dostatečně silnou páku, ještě než poprvé kopnete do země. Díky zkušenému cost managerovi zbytečně nepřeplatíte ani korunu.

Kdy se vyplatí mít cost managera?

 • Tvrdí vám architekt, že bez zelené střechy a rekuperace se dneska neobejdete?

 • Navrhl vám architekt mnoho prosklených ploch, teras a skleněných zábradlí a tvrdí vám, že takový dům postavíte za 4000 Kč/m3?

 • Přesvědčuje vás projektant o tom, že na nosném systému, skladbě střechy či fasády už nemůžete víc ušetřit, aniž byste snížili standard?

 • Připadají vám nabídky uchazečů výběrového řízení příliš vysoké a nevyznáte se ve spoustě položek, které vám připadají horší než účetní uzávěrka?

 • Nevíte, co je to přesun hmot, příplatek za lepivost tř.3 nebo jak se počítá vnitrostaveništní doprava?

 • Přemýšláte, kdy začít vybírat zhotovitele, abyste dosáhli té nejnižší ceny na trhu?

 • Jsou vícepráce oprávněné a jejich cena reálná? Nebo jimi zhotovitel jen “dohání” nízkou cenu, která ho favorizovala ve výběrovévm řízení?

S cost manageMENTEM získáte

Životaschopný projekt bez výstřelků

Ziskovost investice je lehce měřitelná, a také často ovlivnitelná. Nejvíc v rané projektové fázi. Přizvěte si cost managera, který vnese do vašeho stavebního projektu světlo. Získáte sebevědomý projekt bez architektonických výstřelků, na jejímž základě pak vznikne silná a životaschopná stavba. 

Skutečně úspěšná výběrová řízení

Vybrat si nejlepšího generálního dodavatele či subdodavatele vyžaduje podrobnou přípravou, přísnou kontrolu, a leckdy i správné načasování. Zbavte se pochybností, jestli nejsou nabídky příliš vysoké nebo uchazeči předem domluvení. S cost managerem máte jistotu: každá položka v rozpočtu odpovídá reálné ceně. Zhotovitel celou stavbu bez problémů zrealizuje.

Vícepráce na uzdě

Dodatečné vícepráce snižují ziskovost investice a taky zdržují. Cost manager vám pomůže předejít nepříjemným sporům o cenu - předem nastaví oceňování víceprací, v průběhu výstavby pak provede jejich odborné posouzení. 

 

Pohlídejte si finance hned od začátku

 • Investiční záměr Je váš investiční záměr životaschopný a vyplatí se vám vůbec?
 • projekční fáze Má váš projekt hlavu a patu a je bez předražených řešení nebo jiných výstřelků?
 • Příprava stavby Zvolili jste optimální způsob výstavby a vyjednali si skutečně ty nejvýhodnější ceny na trhu?
 • Realizace stavby Můžete s klidem proplácet faktury za výstavbu, protože máte jistotu kvality použitých materiálů i odvedených prací?

Chcete znát 10 konkrétních tipů, jak zkrotit rozpočet?

Berte. Opravdu fungují.

Komu jsme pomohli ušetřit

Potkejme se u kafe
+420 604 223 817 nebo piste@costi.cz